Bentley Dünya’da Sadece 12 Adet Olacak Araç Üretecek

By Batuhan Alp Akdağ
0 Yorum 79 Görüntüleme

İngiliz otomobil devi Bentley, geçtiğimiz sene markanın 100. Yılını kutlamak amacıyla EXP 100 GT isimli bir konsept otomobil ile görücüye açılmıştı. İki ve dört koltuk seçenekleriyle göz dolduran otomobilin tavanı neredeyse tamamen camdan oluşuyordu. Tamamen elektrikli bir otomobil olarak tasarlanan bu model, satışta olsaydı 1,5 milyon sterlin (yaklaşık 12.915.240 TL) fiyattan satışa sunulacaktı. Bentley, tamamen elektrikli motor kullanan ve tavanının neredeyse tamamı camdan oluşan bu konsept otomobili baz alarak yeni ve özel bir otomobil üretmeyi planlıyor. Şirket, bu modele benzer bir model üretmek için yola koyuldu bile.

Bentley, 8 Ocak 1919 yılında Cricklewood, Londra’da kuruldu. Continental isimli lüks otomobil modeli ile başarı yakalayan otomobil üreticisi, ürettiği ultra lüks otomobilleriyle tanınıyor. Standart modelleri bile ziyadesiyle pahalı olan marka, daha uçuk fiyatlarda bir otomobil piyasaya sürerek daha da zengin müşterilere hitap etmeyi planlıyor olsa gerek.

Dünyada Sadece 12 Adet olacak

Bentley, konsept aracını temel alacak bir otomobil üretmeyi planlıyor. İngiltere merkezli otomobil haber dergisi Autocar’ın haberine göre Bentley, aynı EXP 100 GT’deki gibi iki koltuklu bir otomobil üretecek. Çok daha varlıklı insanlara hitap edecek olan bu modelde cam tavan yerine hiç tavan kullanılmaması düşünülüyor.

Bentley, bu otomobilde özel olma konusuna fazlasıyla önem veriyor, dolayısıyla Bentley’in Mulliner ekibi tarafından oluşturulması beklenen bu otomobilden dünyada yalnızca 12 adet üretilmesi planlanıyor. Her ne kadar fiyatı ikinci plana attığı söylense de haberde görüldüğü kadarıyla Bentley’in yine de bu otomobilde fiyatı biraz uçurması bekleniyor.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı