cyberpunk 2077 kapak görseli

Cyberpunk 2077 Tekrar Ertelendi !

By admin
0 Yorum 705 Görüntüleme

Merhabalar ben Barış, bu yazımda tekrardan ertelenen popüler oyunumuzu konuşacağız: Cyberpunk 2077

Öncelikle sıcak ve önemli haberi vereyim.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi daha stabil hale getirebilmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını açıkladı. Oyunun çıkış tarihi 17 Eylül’dü, yeni çıkış tarihi ise 19 Kasım. Yani oyun neredeyse 2 ay ertelendi.

Haberin resmi tweet’i

Paylaştıkları tweet’e göre oyunumuz, içerik ve oynanış açısından hazır. Görevler, ara sahneler, yetenekler, eşyalar ve mekanlar da buna dahil. Fakat bitmiş olan oyun fazla karışık ve büyük imiş. CD Projekt Red ise kendi ağzıyla şöyle söylüyor:

Her şeyin üstünden bir kere daha geçmemiz, oyun mekaniklerini dengelememiz ve bir sürü hata düzeltmemiz gerekiyor.

CD Projekt Red

Şimdi olaya uzak olan kişileri aydınlatalım.

Nedir bu Cyberpunk 2077 ?

Cyberpunk 2077, zamanında oyun sektörüne damgasını vurmuş Witcher 3‘ün yapımcısı olan CD Projekt Red tarafından isminden de anlaşılabileceği gibi cyberpunk temalı bir oyun. En azından beklentimiz bu yönde.

Geçtiğimiz dönemlerde E3 fuarında basına kapalı bir şekilde fuardakilere 50 dakikalık bir oynanış gösterimi yapıldı. Biz de onlar sayesinde oyun hakkında bilgi aldık. Şimdi bu bilgileri açıklayayım.

Oyundan bir ara sahne

Bizim yönetimimizde olan ve oyunun başrol karakteri olan abimizin ismi “V”. Bir paralı askeriz ve para kazanmak için her şeyi yapabilme potansiyelimiz var.

Oyunun başında V’yi özelleştirebilmek için bir ekran gelecek. Söylenenlere göre burası o kadar detaylı ki, karakterde cinsel kişileştirmeler de yapabiliyoruz. Ve bu yaptığımız bütün özelleştirmelerin oyunun gidişatına etki edeceği söyleniyor. Acaba cinsel yönden yetersiz kalıp giremediğimiz yerler, yapamayacağımız şeyler olacak mıdır ? 😂

Karakter özelleştirmenin içerdiği saç ve dövme gibi görsel detayların yanında güç, zeka, refleks ve teknoloji adında yetenek özelleştirmeleri de olacak.

Karakterin bir değişik özelleştirmesi ise sınıf seçimi. Karakterinizi oynayacağınız stile göre bir sınıf üstünde ustalaştırabiliyorsunuz. Bu sınıflar şöyle:

  • Solo – Dövüş odaklı
  • Techie – Teknoloji kullanımı odaklı
  • Netrunner – Hacker’lık odaklı

Açıkçası daha fazla detay vermeden önce sizi burada azıcık bekletmeliyim. Çünkü daha önce RPG tarzı oyunlarda “hackerlık” sınıfının bulunmasını geçin adam akıllı kullanılmıyordu bile. Ben bunu aşırı derecede beğendim, oyunu almaya param yetmiyor fakat çok takdir ettim.

Yazar notu

Bugünlük benden bu kadar. Kendinize iyi bakın.

Oyunlarla kalın. 🙂

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı