Doom Eternal Oyunu

Doom Eternal Oyunu, Serinin Satış Rekorunu Kırdı

By admin
1 Yorum 609 Görüntüleme

Doom Eternal Oyunu, piyasaya çıktığı hafta sonu içerisinde DOOM’un (2016) çıkış hasılatını ikiye katlamakla kalmadı. Bir yandan da serinin ilk hafta sonu satış rekorunu kırmayı başarmıştı.

DOOM Eternal, Steam üzerinde çıktığı hafta boyunca en çok satan oyun oldu ve çıkar çıkmaz platformda aynı anda 100.000’den fazla oyuncu tarafından oynandı.

Doom Eternal Oyunu

Nitekim oyunun başarısı, dünya genelindeki eleştirmenlerden aldığı yorumlara yansıdı. DOOM Eternal şimdiye kadar PC/Xbox/PS4’te 90/89/87 Metacritic puanına ulaştı ve OpenCritic’teki eleştirmenlerin %96’sının onayını aldı.

Ayrıca eleştirmenlerin büyük bir kısmı net bir şekilde yılın oyunu (GOTY) olmaya aday olduğunu belirtti. Ve bu oyun türünün tarihindeki en iyi birinci şahıs nişancı hikayelerinden birine sahip olduğunu belirtti. Eğer bu türe ilgi duyuyorsanız DOOM Eternal Oyunu ‘nu kesinlikle kaçırmak istemeyeceğimiz bir klasik olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak oyunun Türkiye satış fiyatında indirim yapıldığını da belirtelim (199 TL).

Kaynak: Popular Science

1 Yorum

YSC 22 Ağustos 2020 - 11:34

Bilgisayarımın özellikleri yüksek ve oyunda biraz daha ucuz olsa oynardım 🙂 Eline Sağlık

Cevap

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı