Dünya’nın En Zorlu Yarışması Survivor!

By Ahmet Baz
0 Yorum 401 Görüntüleme

Ülkecek evlerde olduğumuz bugünlerde televizyonlarda yayınlanan coğrafi nedenler sebebi ile seti durudulmayan tek program Survivor kaldı. Acun Medya tarafından televizyon ekranlarımızda keyif ile seyredebildiğimiz Survivor yıllardır ülkemizde yayın hayatına devam ediyor. Yıllardır keyif ile izlediğimiz Survivor’u yazımızın devamında daha yakından da tanıyalım.

Survivor’ın İlk Sezonu

Acun Ilıcalı

Survivor’u Acun Ilıcalı’nın sunumu ile tanıyoruz fakat Survivor Acun Ilıcalı döneminden önce Türkiye’de denenmiş ve batan bir proje olarak tarihe kazınmıştır. 2005 yılında yayın hayatına başlayan Survivor’un ilk sunucusu Sezan Aksu’nun eski eşi Ahmet Utlu tarafından bir sezon boyunca yayın hayatına devam etmiştir.

Survivor Efsanesi Nasıl Başladı?

Acun Ilıcalı’nın 2006 yılında Show TV genel müdür’ü Şansal Büyüka’nın yanına giderek Survivor’ı yapmak istediğini iletir ve sunuculuğuna ise başka birini getirmek istediğini iletimiş fakat Şansal Büyüka bu teklifi reddetmiş ama Acun Ilıcalı’ya Survivor’ı yapmak için de bir seçenek sunmuştur. Şansal Büyüka ise Acun Ilıcalıya eğer programı sen sunarsan yapabiliriz demiş ve Survivor’da Acun Ilıcalı dönemi resmen başlamış oldu.

Survivor’ın İlk Formatı

Survivor

Acun Ilıcalı‘nın sunumu ile başlayan Survivor’ın ilk sezon’unda Türkiye-Yunanistan konsepti ile başlayaraktan Panama’da yarışan yarışmacılar iki ada içerisnde zorlu şartlar altında mücadele ederek elenmemeye çalışıyor. Açlığa, pisikolojik savaşlarda galip gelebilen ise sezonun şampiyonu oluyor. Yaklaşık 4 ay boyunca açlık ile mücadele eden yarışmacılar ise mücadelesi ve performansı ile dikkat çekerek Yılın Survivor’u oluyor. Yarışmanın sonucunda ise Acun Ilıcalı tarafından belirlenen yüklü miktarda para ödülü bulunmaktadır.

Survivor’un ilk sezonun’unun şamiyonu Uğur Pektaş olmuştur. Acun Ilıcalı döneminde yapılan il Survivor’ın şampiyonu ise Derya Durmuşlar olmuştur.

Acun Ilıcalı Fenerbahçeliliği ile de büyük dikkat çekmektedir. Survivor’un 3.sezonunda ise ezeli rekabete dikkat çekmek amacı ile Aslanlar ve Kanaryalar olarak iki takım halinde yarıştırmaya devam ediyor. Panama’da mücadele eden yarışmacılar’ın şampiyonu ise Taner Özdeş olmuştur.

Survivor 2020

Sürekli yeni heyecanlar arayan Acun Ilıcalı bu sefer Erkeler-Kızlar olarak’da yeni bir döneme imza atmış oldu, Filipinler’de yarışan yarışmacılar sonucunda tarihin ilk kadın şampiyonu Merve Oflaz olmuştur.

Son zamanlarda Ünlüler-Gönüller Survivor’ı izliyoruz ve Ünlüler-Gönüllüler Survivor’ına ilk olarak 2011 yılında giriş yapılmış oldu. 2011 ve 2012 yıllarında Dominik’te yarışan yarışmacılar’ın sezon sonu şampiyonu ise 2011 yılının Derya Büyükuncu olmuştur. 2012 yılının şampiyonu ise Nihat Altınkaya olmuştur.

Survivor All-Star

Survivor’ın daha da fazla patlamasına sebep olan sezon ise 2014 Survivor Ünlüler-Gönüller sezonu olarak gündemimizdeydi, yarışmanın efsane yarışmacılarından Turabi Çamkıran 2014 yılında efsane bir sezon geçirerek şampiyon olmuştur.

2015 yılında ise her zaman yeni kan arayan Acun Ilıcalı yeni bir format ile karşımıza geliyor ve Survivor All-Star performansı ile yarışıyor, All-Star ise son yılları’ın iz bırakan yarışmaları ile gönüllüler takımın karşı kasrşıya gelmiştir. 2014 yılının şampiyonu Turabi Çamkıran yine rekorlar kırarak yeniden şampiyon olarak Survivor tarihinin en iyi oyuncusu olarak da akıllarda kalmıştır.

2016.2017.2018 yıllarında da Survivor Ünlüler-Gönüllüler projesi ile devam etmiş ve 2019 yılında ise Acun Ilıcalı döneminin giriş stratejisi olan Türkiye-Yunanistan olarak yeniden karşımıza çıkıyor. Türkiye Şampiyonu Yusuf Karakaya olmuştur.

Ülkemiz’in en önemli yapımcılarından olan Acun Ilıcalı başarılı projesi ile sürekli dikkat çekmekte ve başarısı ile sürekli taktir edilmektedir.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı