Ekim Ayına Özel Seçtiğimiz Netflix Dizi ve Filmleri

By Ogulcan Ozyavuz
0 Yorum 113 Görüntüleme

Ekim ayının da sonuna yaklaştığımız bu günlerde,hepimiz evlerde kapalı kaldık,biliyoruz.Bu süreçte dizi ve film izlemek daha da popüler bir hal aldı.İşte karşınızda bu ay için seçtiğimiz 10 Netflix içeriği.

1)Rebecca

Başrollerini Lily James ve Arnie Hammerin aldığı film aslında bir kitaptan uyarlama.Daphne du Maurier’in romanından uyarlama olan film, 1940 yılında bir kez daha çekilmişti.

Konu

Yeni evli bir kadın, kocasının ailesine ait, rüzgârlı bir İngiliz sahilinde yer alan görkemli bir malikâneye taşınır ve kendini kocasının ilk karısı olan, ölümünden uzun süre sonra bile izleri evden silinmemiş Rebecca adlı kadının gölgesiyle savaşırken bulur.

2)Emily in Paris

Başrolde Lily Collins’in yer aldığı bu eğlenceli dizi şuan Netflix Türkiye top10’da.

Özet

Şikagolu pazarlama yöneticisi Emily Cooper, Paris’te hayallerindeki pozisyonu kapmasının ardından iş, arkadaşlık ve aşkla uğraşırken macera dolu yeni yaşamını kucaklar.

3)The Haunting-Bly Malikanesi

Victoria Pedretti, Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen gibi isimlerin rol aldığı bu etkileyici korku yapımını izlerken tüylerin ürperecek.Ayrıca THE HAUNTING OF HILL HOUSE‘un yapımcıları tarafından yapılmış bir dizi.Baştan söyleyelim,başından ayrılamayabilirsiniz:)

Konu

Dizi, 1980’lerin İngiltere’sinde geçiyor. Yeğenlerinin bakıcıları trajik bir şekilde hayatlarını kaybedince, amcaları, Henry Wingrave onları emanet edebileceği genç bir bakıcı arıyor. Henüz 6 aydır Londra’da olan genç Amerikalı bakıcı Dani ise Henry Wingrave’in ilanına başvuruyor. Sonuç olarak işe alınan Dani, iki çocuğa bakmak üzere Bly’deki malikaneye taşınıyor. Başlangıçta malikaneyi oldukça seven ve çocuklarla iyi anlaşan Dani, zamanla aslında malikanedeki yaşamın göründüğü gibi olmadığını anlıyor ve karanlık sırlar bir bir açığa çıkıyor.

Ölmek, yok olmak değildir. “The Haunting: Tepedeki Ev”in yaratıcısının imzasını taşıyan bu gotik aşk öyküsü tüyler ürpertici sırlar barındırıyor.

4)Enola Holmes

Nancy Springer’in aynı isimli kitap serisinden uyarlanan bir gizem filmi olan Enola Holmes’un başrollerini Millie Bobby Brown,Henry Cavill ve Louis partridge paylaşıyor.

Filmde, daha önce dizi, film ve birçok yapımda izlediğimiz Sherlock Holmes’ün kız kardeşini konu alınıyor.Anneleri kaybolduktan sonra iki abisi ile kalan özgür ruhlu bir kadın olan Anola, annesinin kayboluşunun ardından gizemi çözmeye çalışıyor.

5)La Revolution

Devrimi’nin yeniden canlandırıldığı yapımda, giyotinin gelecekteki mucidi, aristokrasinin halktan insanları öldürmesine neden olan bir hastalığı ortaya çıkarır. Fransa Krallığı, 1787. Bir dizi gizemli cinayeti araştıran Joseph Guillotin – giyotinin gelecekteki mucidi – yeni bir virüsün varlığını keşfeder: mavi kan. Hastalık aristokrasi içinde yayılırve soyluların halka saldırmasına neden olur. Bu bir isyanın başlangıcıdır… Ya bize iki yüzyıldan fazla bir süredir yalan söylesenseydi? İşte Fransız Devrimi’nin gerçek hikayesi…

6)To The Lake

Tam da pandemi döneminde çıkan bu ürpertici Rus salgın dizisi korkunç bir salgının yayılmasıyla uygarlığın sonu ile karşı karşıya kalan bir grubun, acımasız sağ kalma mücadelesinde hayatlarını, aşklarını ve insanlıklarını riske atmasını konu alıyor.

7)Aquaman

Dc severler buraya.Başrollerini Jason Momoa ve Amber Heard’ın paylaştığı bu yapımı eğer bilim kurgu seviyorsanız izlemenizi öneriyoruz.

8)Queens Gambit

Başrolünde Anya Taylor-Joy’un olduğu bu mini dizi ilginizi çekebilir.

1950’lerde bir yetimhanede, küçük bir kız müthiş bir satranç yeteneği sergiler. Ancak yıldızlığa uzanan umulmadık yolculuğunda bağımlılıkla mücadele etmek zorunda kalır.

9)Barbarians

Eğer tarih temalı diziler ilginizi çekiyorsa size bu haftaki önerimiz Barbarians.

Kendisini yetiştiren güçlü imparatorluk ve asıl kabilesi arasında kalan Romalı bir subayın sadakat konusunda yaşadığı tereddüt, epik bir tarihî mücadeleyi tetikleyecek.

10)Ruh Avcısı

Bugünün son Netflix içeriği yakın zamanda yeni bölümleri eklenmiş olan Ruh Avcısı.Caleb Carr’ın 1994 tarihli aynı adlı romanına dayanan dizi 1896 yılında New York’ta geçiyor.imes muhabiri John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog “ruh avcısı” Dr. Laszlo Kreizier ve henüz yeni atanmış olan polis müdürü Theodore Roosevelt’in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarının hikayesini anlatıyor.

Dünyanın En Popüler 10 Tablosu adlı yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

kaynak:

www.netflix.com

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı