Biyomimetik Robotlar

Festo’dan Yeni Biyomimetik Robotlar

By Alperen İNCE
0 Yorum 353 Görüntüleme

Biyomimetik Robotlar doğayı resmen taklit ediyor.

Alman robot şirketi Festo’nun kanguru, denizanası ve diğer canlılara benzetmek için tasarladığı muhteşem prototip robotları geliştiriyor. Aslında gerçek endüstriyel robotlar yapıyorlar, ancak biyomimetik deneylerine şaşmamak zor.

Festo’nun tasarladığı uçan bir kuş robotu var . Festo takip cihazı gibi ürettiği bu cihazlar listesine yarasayı bile dahil etmiş. Son tasarım harikası  BionicSwift robot kuşu her ikisinden de daha etkileyici çünkü kuş ilhamını daha yakından andırmak için yapay tüyler kullanarak uçuyor.

Biyomimetik Robotlar

“Tek tek lameller yani tüyler ultra hafif, esnek ama çok sağlam bir plastikten yapılmıştır ve bir kuş kanadı gibi üst üste uzanıyor kanatlar. Bir karbon bobinine bağlı olarak, doğal modeldeki gibi gerçek el ve kol kanatlarına bağlanırlar. ”Festo, robotun tanımında yazıyor.

Eklemli lameller kanatların bir kuş gibi çalışmasına izin verir. Kanatların çalışma sistemi aynı bir kuş gibidir. BionicSwifts kuşu geniş sinyal bant ağı ile birbirleri ile haberleşebilir, sürü mantığı ile uçtuklarından birbirlerine çarpmamak için uzaklaşabiliyorlar.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı