Beklenen Telefon Huawei P40 Tanıtıldı

By Ahmet Baz
0 Yorum 469 Görüntüleme

Huawei herkesin aklında soru işaretleri ile beklediği Huawei P40’ı bugün itibariyle tanıttı. Covid-19 nedeni ile canlı olarak tanıtıldı. Huawei yaptığı bu internet lansmanında P40’a ek olaraktan P40 Pro ve daha gelişmiş bir model olan P40 Pro Plus’ı da tanıttı.

Huawei P40 ‘da Google Servisler Olacak Mı?

Huawei P40 serisini büyük umutlar ile sundu. Fakat ülkemizde Google servislerinden mahrum bir şekilde satışa sunulacak olan P40 ise ön yargıların tuzağına düşmüş oluyor. Bu telefonu almak isteyenler’in ilk dikkat ettiği durumlardan biri ise özelliklerinin yanı sıra ise Google servisleri’nin yüklü olarak gelmemesi oluyor.

Beklenen Telefon Huawei P40 Tanıtıldı
Beklenen Telefon Huawei P40 Tanıtıldı

Huawei P40’ın özelliklerine bakacak olursak 6.1 inçlik OLED ekranı bulunmaktadır. Ekranda kavis bulunmaması ile birlikte Huawei bu modeli ile akıma son veriyor. Ekran’ın 60Hz yenileme hızı bulunmakta aynı zamanda cihazın parmak izi okuyucusu ekranda bulunmaktadır. 128Gb hafızası bulunan bu cihaz ile birlikte yüksek depolama alanlarına sahip olacaksınız. Cihazın en belirgin özelliklerinden biri ise 8Gb Ram ve Kirin 990 işlemcisi bulunuyor.

P40 5G’yi Destekleyecek Mi?

Cihaz 5G teknolojisini desteklemekte fakat ülkemizde 5G teknoloji henüz kullanılmamaktadır.Ürün ülkemiz için LTE olarak satışa sunulacaktır.

Cihazımızda 50 Megapiksel f/1.9 diyaframa sahip geniş açılı kamera yer almaktadır.Huawei P40’ın yurt dışı fiyatı 799 Euro olarak belirlendi. 799 Euro ise Türk Lirası olarak 5.634 TL’ye denk gelmektedir.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı