İPhone Telefonlar İçin En İyi Kamera Uygulamaları!

By Ahmet Baz
0 Yorum 4119 Görüntüleme

Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar fotoğraflarımızı çekerken daha kaliteli foroğraflar çekmek amacı ile fotoğraf kameralarını kullanıyorduk. Sürekli gelişen teknolojiler iel birlikte cep telefonlarıızın da kameralarını çok iyi bir hale getirdi. En çok tercih edilen telefon markalarından biri olan Apple‘ın cihazlarında genel olarak kamera’ya her zaman gereken önem verilmiş ve kamera performansı her zaman diğer cihazların kamerlarına göre tık daha üstük kalmaktadır. Yazımızın devamında İPhone kullanıcılarının kamera deneyimlerini arttırabilecek uygulamlardan bahsedeceğiz.

Pro Camera

ProCamera

ProCamera
App Store’da yer alan ProCamera ücretli olmasına ragmen en çok kullanılan kamera uygulamaları arasında yer alıyor. Kullanışı basit gibi gözüken ProCamera’da daha iyi verim almak için de biraz uğraşmak gerekebiliyor. App Store’un Fotoğraf ve Video kateogorisinde kendine 43. sırada yer bulan ProCamera’nın puanı ise 4.5/5’dir. ProCamera ise 39.99 TL’den App Store’da yerini almaktadır.

Enlight Quickshot

Enlight Quickshot

Enlight Quickshot
Kamera anlamında daha iyi verim alabileceğiniz bir diğer uygulama ise Enlight Quickshot, daha güzel fotoğraflar çekmeyi sağlayan bu uygulama Lightricks Ltd. tarafından piyasaya sürülmüştür. Kullanıcı yorumlarına göre ufak tefek beğenilmeyen yanları da olsa genel anlamda beğenilmiştir. Enlight Quickshot App Store’da ücretsiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Android kullanan kullanıcılar ise debu uygulamayı Play Store’da buluabilir. App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde yayınlanan Enlight Quickshot’ın puanı ise 4.8/5’dir. Uygulama App Store’un Fotoğraf ve Kamera kategorisinde 33. sırada yer almaktadır.

Cymera

Enlight Quickshot

Cymera
200 Milyon’dan fazla indirilen bu uygulama, fotoğraf’ın doğal yapısını koruyaraktan kaliteli fotoğraflar çekmemizi sağlamaktadır. Kullanıcı yorumlarına göre gayet beğenilen bir uygulama olmasının yanında uygulama ile ilgili sorununuzu App Store’da uygulamanın yorumları kısmında paylaştığınızda şirket size geri dönüş sağlamaktadır. Cymera şuan itibiari ile App Store ve Google Play Store’da bulnuyor. App Store’da ücretsiz yayınlanan bu uygulama’nın puanı ise 4.0/5’dır.

Halide Camera

Halide Camera

Halide Camera
İphone kameraları için özel olarak tasarlanmış olan bu kamera’nın geliştiricisi Lux Optik LLC’dir. Halide Camera basitliği ve kullanışı ile kullanıcıları beğenmek ile beğenmemek arasında kararsız bırakmıştır. İPhone cihazlar için en iyi kamera uygulamalarından biri olan bu uygulama’nın App Store fiyatı 39.99 Türk Lirasıdır. Uygulama’nın bazı fonksiyonları her İPhone modeli ile uyuşmadığından dolayı bazı fonksiyonlar her cihazda çalışmamaktadır. Lux Optik LLC’de yeni İPhone modelleri tanıtılmasının ardından uygulamayı tanıtılan kamera’nın özelliklerine göre güncelliyor. Fotoğraf ve Video kategorisinde 57. sırada yer alan bu uygulama’nın puanı ise 4.0/5’dir.

Obscura 2

Obscura 2

Obscura 2
Profosyonel detaylara sahip olan Obscura 2, İPhone kullanıcılarının en çok kullandığı kamer uygulamalarından biridir. Çok fazla canlı renklere sahip fotoğraflar çekmeye imkan sağlamayan Obscura 2, cansız renklerde ise harikalar yaratabiliyor. 35 lira gibi bir fiyat etiketine sahip Obscura 2, Fotoğraf ve Video Kategorisinde kendine 84. sırada yer bulmuş durumdadır. App Store üzerinden 4.2/5 puan alan bu uygulama en çok tavsiye edilen uygulamalar arasında yer aldı.

Focos

Focos

Focos
Dslr foroğraf çekmenizi amaçlayan bu kamera uygulamasının bir diğer iddası da profsyonel özelliklere sahip olmasıdır. App Store üzerinde ücretsiz bir şekilde satışışa sunulan bu kamera’da kullanıcılar ise en çok profosyonel özellikler’in ücretsiz olmamasından gelmektedir. Diğer tanıtıtığımız uygulamalara göre daha yüksek bir puan almış bu uygulamanın puanı ise 4.8/5’dir.

Slow Shutter Cam

Slow Shutter Cam

Slow Shutter Cam
Rüya gibi fotroğraflar çekmenizi amaçlayan bu kamera DSLR kameralar ile çekebileceiğiniz bütün foroğrafları çekebileceğini iddaa ediyor. Fotoğraf ve Video kategorisinde 16. sırada yer alan bu uygulama’nın puanı ise 4.2/5’dir. Yorumlar kısmında genel anlamda olumlu yapılan yorumlar buşunuyor fakat geliştirici ekibinin “malesef Türçe dil desteğini sağlayamayız” yorumu da dikkatlerden kaçmıyor.

FiLMiC Pro

FiLMiC Pro

FiLMiC Pro
Sizlere önerdiğimiz diğer uygulamaların aksine bu uygulama ile birlikte video deneyimlerinizi en üst seviyeye çıkarabiliyorsunuz. Uygulama’nın fiyatı nedeni ile kolay erişim sağlanabilecek bir uygulma değildir. Uygulamanın fiyatı 99.99 TL olması biraz üzse de fiyatını hak eden uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulama App Store üzerinden 3.7/5 puan almaktadır. Uygulama’nın puanlarına göre uygulamayı tercih edecek olanlar için söylemekte fayda bulunuyor sadece 59 kişinin oyları ile bu puan belirlenmiştir.

Pro Camera by Movement

Pro Camera by Movement

Pro Camera by Movement
Profosyonel özellikleri ile sürekli olarak güncelleşen bu uygulama ile birlikte kameranızı bir DSLR kamera yeteneklerine çevirebilmeniz mümkündür. Uygulama 4.2/5 paun alarak en yüksek puanlı video kamera uygulamalarından biri haline gelmiştir. Uygulama’nın fiyatı ise de yaklaşık 40 liradır.

ProCam 7

ProCam 7

ProCam 7
Yazımızın başında ProCam 7’nin daha düşük bir versiyonunu tanıtmtık bu uygulam o uygulamaya göre daha iyi özelliklere sahiptir. ProCam 7 ile birlikte fotoğraflar gerçek bir fotoğraf kamerası ile çekimnmiş kadar başarılı olmaktadır. 40 lira gibi bir fiyat etiketine sahip bu uygulama da 4.3/5 paun almış ve en başarılı uygulamalar konumuna gelmiştir.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı