KRİPTOPARA Uygulama Geliştirme için API ekonomisi ne kadar önemlidir?

By YAŞAR SAFA CİHAN
0 Yorum 75 Görüntüleme

Bir Kriptopara, işlediği tüm bilgilerle ilgilenemez. Farklı veri seçenekleri sağlamakla ilgili değil, temel yetenek blok zincirine odaklanmalıdır. Kripto para ile giderek daha fazla uygulama oluşturduğumuzda, kullanım durumlarımızı karşılamak için daha gelişmiş verilere ihtiyacımız var. Daha gelişmiş verilere olan bu ihtiyaç, yeni bir kriptopara veri endüstrisine yol açtı.

API’ler aracılığıyla gelişmiş kriptopara verileri sağlayan bu endüstri, birlikte çalışabilirlik ihtiyacı tarafından körüklendi. Günümüzde, zincirler arasında hala çok fazla birlikte çalışabilirlik yok. Bununla birlikte, birlikte çalışabilirlik ikinci katmanda kriptopara API verileri ile elde edilebilir.

Sağlamlıkla yazılmış bir kumar sözleşmesi düşünün. Para sözleşmesi, Kriptopara 100 $ ‘ lık bir miktar alan bir kazanan seçer. Uygulamanızın ilk önce çekilişi kimin kazandığını belirlemek için bir API’YE ihtiyacı vardır. Ardından, ödemeyi kriptopara ağı üzerinden göndermeniz ve işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını izlemeniz gerekir. Tüm bu eylemler tek bir API tarafından sağlanabilir.

Bu nedenle, veri Apı’lerinin kriptopara teknolojisi ile daha fazla uygulama oluşturmak için çok önemli bir parçası olduğunu söylemek adil.

Altına Hücum ve Kazma: Veri ekonomisi

Yeni bir büyük teknoloji ortaya çıktığında, girişimciler yeni ürünler yaratarak veya yeni ürünler oluşturmak için araçlar oluşturarak trendden yararlanmaya çalışabilirler. Burada yaygın bir benzetme, kazma satan insanların altın arayanlardan daha zengin hale gelmesidir.

Yeni bir ürün oluşturmak, yeni bir ürünün oluşturulmasını desteklemek için araçlar sağlamaktan çok daha risklidir. Bu nedenle, kriptopara API’leri sağlamak, kriptopara trendinden kaynaklanan doğal bir şeydir. Öte yandan, yeniliği kıvılcımlamak ve daha iyi ürünler yaratmak için de gerekli bir şey.

Kriptopara Veri API Sağlayıcıları

Geliştiriciler veya girişimciler için ürün oluşturmak için geniş bir özellik yelpazesini kapsayan kriptopara ile ilgili veri Apı’lerine genel bir bakış.

Kripto Para Ve APİ

Kriptopara listemizdeki bir sonraki API. Bunu bilmek çok önemli , Kriptopara çoğunlukla internetparası ile ilgili eylemlere odaklanır.

Size yeni bloklar ve işlemler hakkında veri sağlayan düşük gecikmeli bir akış kanalı açmak için internet arayüzü ile bağlantı kurabileceğinizi de belirtmek gerekir. Bu, gerçek zamanlı Kriptopara verilerine dayanan web siteleri için idealdir.

Kripto Para Yeri

Bir değişim olmanın yanı sıra, Kriptopara bir ticaret API’SI sunarak platforma daha fazla para çekmeye çalışıyor. Kripto para API’SI, kullanıcıların kriptopara, eter ve düşük seviyelili kriptopara satın alma, satma, gönderme, depolama ve alma gibi standart eylemleri gerçekleştirmelerini sağlar. Buna ek olarak, API, yukarıda belirtilen kripto para birimleri için yeni cüzdanlar oluşturmak için uç noktalar ve gerçek zamanlı veya tarihsel fiyat bilgilerini alma yeteneği sağlar.

Kriptopara ve API, ticaret botları veya herhangi bir otomatik etkinlik oluşturmak için mükemmeldir. Ancak, arbitraj ticareti yapmak için harika değil. Yalnızca bir değişim ve bu değişimin barındırdığı verilerle sınırlıdır.

Kripto Para Etkinlikleri

Kriptopara

-Adres API’SI: adres bilgilerini Sorgulayın, yeni adresler oluşturun ve ortak anahtarlardan çoklu adresler oluşturun.
-İşlem API’SI: işlemler ve bunları nasıl göndereceğiniz hakkında bilgi.
-Etkinlikler ve kancalar: İnternet arayüzleri aracılığıyla sunulan çok çeşitli kriptopara etkinliklerine abone olabileceğiniz ilginç bir özellik.

Kripto Şifre çözümüyle ilgili en güzel şey, kişisel anahtarlarınızı saklamamasıdır. Bununla birlikte, büyük değerli işlemler için API, bu işlemleri yerel olarak imzalamanızı gerektirir; bu, Kripto şifre API’SİNİN üstünde uygulamalar geliştirirken karmaşıklığı artırabilir. Yine de, güveni artırmak için güzel bir özellik.

Sonuç olarak, veri sağlayıcıları arasında birçok farklı veri formatı bulunabilir. Bazıları belirli bir madeni paraya odaklanmayı tercih ederken, bazıları ticaret Botu geliştirme gibi belirli bir kullanım durumuna odaklanır. Tüm bu kripto para Apı’lerinin kullanılabilirliğinin kriptopara’ya olan ilgiyi körükleyebileceğini ve girişimcileri kriptopara teknolojisi ile yeni uygulamalar oluşturmaya teşvik edebileceğini söylemek doğru olur.

KAYNAKÇA

https://hackernoon.com/how-important-is-the-api-economy-for-blockchain-application-development-0c7h38n2

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı