Rols Royce'un ilk SUV'u Cullinan

Rolls Royce’un ilk SUV’u Cullinan

By Ömer Demirci
0 Yorum 1107 Görüntüleme

Yeni bir SUV yazısı serisine başlıyoruz. Listemizin birinci sırasında İngiliz devi Rolls Royce’un ilk SUV’u Cullinan bulunmakta. Adını bir mücevherden alan Rolls Royce’un yeni modeli Cullinan SUV sınıfında konfor, prestij, güç ve lüksün zirvesi.

Otomobilde lüksün dünya zirvesi hiç kuşkusuz İngiliz Rolls Royce markası tarafından temsil ediliyor. Rolls Royce, şimdi ise SUV segmentini Cullinan isimli lüks modeliyle taçlandırıyor. Cullinan aynı zamanda “En Lüks SUV” listemizin de zirvesine oturuyor.

Otomobillerde, tacın tepesindeki mücevheri Rolls Royce temsil ediyor. Bu nedenle dünyanın her yerinde varlıklı kişiler, paranın satın alabileceği en yüksek lüksü Rolls Royce modellerinde buluyor. İngiliz markasının, yüzyılı aşkın tarihinde ürettiği ilk SUV modeli Cullinan ise SUV sınıfında konfor, prestij, güç ve lüksün zirvesi.

Rolls Royce Cullinan; lüksle çok yönlü sürüş deneyimini birleştirerek pürüzsüz bir yol hissi sunuyor. Cullinan, gerçek lüks ile arazi yolculuğuna çıkma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Tamamı alüminyum “Lüks Mimarisi” üzerine konumlanan tasarımıyla ikinci alüminyum Rolls Royce olma özelliği de taşıyor.

Cullinan ismini kıymetli bir mücevherden alıyor. Şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmas taşının adını taşıyan Cullinan, Rolls Royce’un ilk yüksek gövdeli, her türlü engeli aşabilen, her rotaya ulaşabilecek, lüks bir arazi aracı. Cullinan, engebeli araziyi güvenle geçebiliyor ve çevikliğiyle de yüksek performans sergiliyor.

Rolls Royce’un “Magic Carpet Ride” (Uçan Halı Sürüşü) olarak adlandırılan pürüzsüz ve sarsıntısız sürüş hissi; Cullinan’ının sofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonu sayesinde bütün arazi koşullarında da deneyimlenebiliyor.

Teknik Özellikler

Cullinan’ın V12 silindirli dev motoru 6,75 litre hacminde. Çift turbolu V12 motor dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP güç ve 850 Nm tork üretiyor. Gerçek bir Rolls Royce araba olan Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel donanım seçeneklerine sahip. Özel sipariş seçeneklerinden biri olan Viewing Suite sayesinde arazide lüks bir piknik yapmak mümkün. Rolls Royce sahipleri sadece bir düğmeye basarak bagaj bölümünden çift deri koltuk ve özel bir kokteyl masasını çıkartıyor, böylece arazide manzaranın tadını doyasıya çıkartmak mümkün oluyor.

önceki yazım; https://www.dijitalmerkezi.com/dropshipping-nedir/

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı