En İyi Üniversite

Ülkemizdeki Kaliteli ve En İyi 3 Üniversite

By admin
0 Yorum 165 Görüntüleme

En İyi Üniversite ‘lerde okumak, kuşkusuz her genç arkadaşımızın hayali.

Doğa bilimlerinde yüksek kaliteli araştırmalara imza atan kurumları ve ülkeleri sıralayan 2019 yılı Nature üniversiteler endeksi, “The Nature Index 2020 Annual Tables” yayınlandı.

Nature tarafından açıklanan sıralamalar oldukça önemli. Dünyanın en prestijli 82 bilimsel dergisinde yayınlanan makalelere göre bağımsız bir uzman grubunun yer aldığı panel tarafından yapılıyor.

En İyi Üniversite
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)

Nature Endeksi 2020 Yıllık Tablosu, her yıl üniversitelerin akademisyenlerinin yaptıkları araştırmalar sonucu yayımladıkları bilimsel makalelerin sayısına ve paylarına göre belirleniyor.

Endekse göre 1 Aralık 2018 ve 30 Kasım 2019 tarihleri arasında yayımlanan bilimsel makale çıktılarına göre en iyi ülkemizdeki 3 üniversite belli oldu. Ülkemiz itibariyle birincilik kürsüsüne Bilkent Üniversitesi çıkarken ikinci sırada İTÜ ve üçüncü sırada Boğaziçi Üniversitesi yer aldı.

En İyi Üniversite
Bilkent Üniversitesi

Ayrıca İTÜ, Türkiye’de “Nature & Science” alanındaki en iyi üniversitelerden biri olarak açıklandı ve bu alanda yaptığı araştırmalarla Batı-Asya bölgesinin 6.’sı oldu.

En İyi Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi

Öğrenci arkadaşlarımızın yurt dışı gezisine ışık tutacak yazımız için bu metne tıklayın!

Kaynak: Popular Science

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı