Venüs Retrosu

By admin
0 Yorum 111 Görüntüleme

Venüs Retro Süreci

Venüs retrosu geliyor, gökküre kuşağı karışıyor. Venüs zodyak üzerinde 8 yıl boyunca 5 kere retro yaptığı görülmektedir. 13 mayısta ikizler burcunda gerçekleşen venüs retrosu 12 burcun hayatında dokunuşları kaçınılmaz olarak gözler önüne seriyor.

8 yıl önce (15mayıs2012-27 Haziran 2012) hangi şehirde, ne yapıyordunuz? Hafızaları zorlayalım hangi virajlı yollardan döndünüz, ruh halinizi hatırlıyor musunuz? 8 yıl önce venüs retrosu yine ikizler burcunda hareket ediyordu. Yaşantınızda bazı başlangıçlar yaptınız. Belki  de sonlandırmak zorunda kaldığınız olaylar gerçekleşti.

O süreçte eğer adaletsiz bir duruma şahit olduysanız, unuttuğunuz olaylar kendini hatırlatabilir. Son kez önünüze gelebilir fakat bu sefer evrenin kucağına bıraktığınız olayların peşinden giden adalet söz konusu olduğunu bize 2 ay boyunca gösteriyor.  Günlük hayatta ise retro kişinin gerçekleştirdiği faaliyetleri geciktirmesi ile hayatımızı yavaşlatması ve ruh halinde gerginliklerin ortaya çıkabildiği depresif davranış sergilememize neden olabilmektedir.

Venüs retrosunda doğanlar ise bu durumu avantaja çevirebilir. Doğum anında gerçekleşen venüs retrosu kişinin hayatında alışılmış krizler ortaya çıkardığı ve kişinin iç dünyasında bu durumla baş etme durumu doğmasına sebep olduğundan daha az etkilenme olur.

Riskli durumlarda yaşanan durumu avantaja çevirme odaklı olunması gereken 2 ay önümüzde var. İnişli çıkışlı ruh hali söz konusu olduğundan ilişki bitirmek ve başlatmak için uygun zamanlar değil. Karşımızdaki kişiyi manipüle etmek isteyebilir tartışmalara açık süreç olması nedeni ile agrasif davranışlardan kaçınmalı sakin olmalı 2 kez düşünerek hareket etmelisiniz. Bu süreçte meditasyon yapmak, dua etmek, hobi edinmek faydalı olabilir.

Yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm, yaşantınızla ilgili daha etkin sonuçları anlatır:

♈Koç Burcu: Yakın çevrenizde ki gündem değişikliği sizi şaşırtabilir. Bu süreçte her şeyin daha hızlı ilerlemesini isterken retro engeller çıkarabilir. Bu sürecin geçici olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sabırlı olun.

♉Boğa Burcu: Parasal durumlara aman dikkat! Gereksiz harcamalardan kaçının. Elinize para bu süreçte gelebildiği gibi yüklü parada çıkabilir. Önümüzdeki 2 ay tutumlu davranmanızda fayda var.

♊İkizler Burcu: Bol bol meditasyon, derin nefes alıyoruz. Sakin olun, ağzınızdan çıkanlara dikkat edin. Pişman olacağınız davranışlar sergilemeyin.

♋Yengeç Burcu: Estetik işlemlerini şuan için rafa kaldırın. Hislerinize güvenin. Rüyalarınız size yol gösterebilir, iç dünyanıza odaklanın. Gerçekte ne istiyorsunuz? Kalbinizi dinleyin.

♌Aslan Burcu: Eski dostlarınızla bol bol görüştüğünüz, özlem giderdiğiniz ve yeni dostluklar kurduğunuz dönem fakat venüs retrosunda sırlarınızı paylaşmanızı önermem. Duygusal anlamda zor bir süreç zorlanmalar mevcut. Gecikmeler yaşabilirsiniz.

♍Başak Burcu: Yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Planları eyleme geçirmeden önce gözden geçirin. Güvendiğiniz kişilerden akıl alın. Ani karar vermeyin.

♎Terazi Burcu: Eğitime başlama, bitirme gündem konunuz olabilir. Seyahatlerin arttığı bir dönem ve yeni girişimler içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Kulağınızla duymadan inanmayın, gerçekliği olmayan haberler almanız mümkün.

♏Akrep Burcu: Hayatınızı gözden geçirdiğiniz, yakın çevrenizden sağlık konusunda haber almanız mümkün bu 2 ay sizi zorlayabilir fakat anka kuşu misali küllerinizden tekrar doğmanız uzak değil.

♐Yay Burcu: Ortaklıklarda, evlilikte zorlanma görülebilir. Yıkıcı değil yapıcı davranışlar sergileyin. Agresif davranışlarınız sizi kaosa sürükleyebilir. İlişkisi olmayan yay burçları bu dönemde hayatına birini almak için acele etmemeli, hayatı akışına bırakmalısınız.

♑Oğlak burcu: Arkadaşlık ilişkilerinde sınanma ve yolları ayırma yaşanabilir. Sağlığa dikkat etmelisiniz. İş değişikliği için uygun zaman olmamakla birlikte iş ortamında yaşadığınız tatsız durumun geçici olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz.

♒Kova Burcu:Eski sevgiliye özlem, eski sevgilinin geri dönüşü gündeminizde olabilir veya arkadaşınıza karşı yoğun duygular hissedebilirsiniz. 2 ay içerisinde karar vermek yerine 2 ay sonra hala yoğun duygular hissediyor musunuz? Kararlarınızda aceleci olmamalısınız.

♓Balık Burcu: Aile arasında gerginliklerin ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Duygusal anlamda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bu süreçte sanata yönelin verimli sonuçlar elde edeceğiniz orjinal fikirler ürettiğiniz dönemdesiniz.

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha Fazlası

Çerez Kullanımı